BEN EKSİK DEĞİLİM !


İnsan anlayana çok, anlamayana eksik görünürmüş ! Bizi biz yapan özelliklerimiz var bunların kimi güzel huylarımız , kıskanılası yeteneklerimiz , zaaflarımız , kiminin üstesinden geliyor kiminin ise gelemiyoruz.. Hepsinin toplamında çıkan sonuç ruhumuz , kalbimiz ve yaşam biçimimiz ve bunu sırf birileri daha çok sevsin diye değiştirmek zorunda değiliz ! Yetemediklerimizden , hatalarımızdan , içimizde kalıp başaramadıklarımızdan öğrendiğimiz bir şeyler olmalı ve istemediğimiz noktalarda takılıp kalmaktansa o noktaları birleştirerek kendi çizgilerimizi oluşturmalıyız ve bunu yaparken birilerinin bize ne kadar eksik olduğumuzu tekrarlayıp durmasına kulak tıkamak zorundayız.. Hayatımızdaki insanların bize destek mi ? yoksa köstek mi ? olduğundan emin olmalıyız ve onları nereye koymamız gerektiğine karar vermeliyiz " destek değilsen köstek de olma " diyebilme kriterine sahip olmalıyız.. Desteğini esirgemeyen, gücü desteğe yetmiyorsa da köstek olmamayı becerebilenlerle yol alalım. Eğer köstek olanlar mecburi olarak hayatımıza dahil oluyorlarsa söylediklerine bir sessiz sinema oyunu gibi bakalım , onlar konuşmaya çalışsın ama biz duymayalım , anlamayalım ve çözmeyede çalışmayalım.. Hayat kısa, yol uzun, fazlalık yükler ile yürümeyin ve  asla " mış " gibi yapmayın yanınızdaymış gibi, size destekmiş gibi , sevincinizi paylaşıyormuş gibi kendimizi kandırmayalım sahte ve içi boş insanlar için.. Kendimizi tanıyalım , tamamlayalım , inanalım ve hayattan her zaman zevk alalım.. Hayatımızdaki yaşam enerjimizi , ve değerimizi tüketen engelleri kaldırmak bizim elimizde çünkü hiç bir şey "kendimizden " daha değerli değil bunu sakın unutmayın..
Yorumlar

 1. Yanıtlar
  1. Merhaba hoş buldumm :) sizde hoş geldiniz :)

   Sil
 2. Merhabalar... Deeptone arkadaşımızın tavsiyesiyle geldim. Gönül defterinizde güzel dokunuşlara rastladım. Yaşama sevincini hiçbir zaman kaybetmemeli insan. Kaleminize sağlık:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğendiyseniz ne mutlu bana sayfama hoş geldiniz :)

   Sil
 3. heeey bak bi son yazımaaa :)

  YanıtlaSil
 4. piki tımams dediğin gibi yapalım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Utandım ama şimdi çok teşekkürlerr :)

   Sil
 5. DeepTone'un sayesinde geldim buldum seni :) Hoş geldin, bu tür rengarenk yağlı boya resimlerini çok seviyorum, evimin baş köşesinde asılı bir tane :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoş buldummm :) sizde hoş geldiniz.. Bende çook seviyorum hobi olarak yaptığımda vardır resim ve takı :)

   Sil
 6. Sabah yazınızı okumak iyi geldi :))

  YanıtlaSil
 7. Merhaba, Deep bahsetmiş bende atladım geldim. :) Blog alemine hoşgeldin! :) Ne güzel bahsetmişsin. Önce kendi olmalı insan, kendini bulmalı. ^^ Bende bloguma beklerim, sevgiyle kal... :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabaa , hoş buldumm.. Sizde hoş geldiniz sayfama , elbette uğrarım bloğunuza sevgiler.. :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

HAYATA KARŞIDAN BAKMAK !

KENDİME NOT !